צילום קווי ביוב

צילום קווי ביוב

כשחושבים על בעיה בביוב, מיד עולה הקונוטציה בראש של ריח נורא. וזה ממש נכון בפועל. כשהבעיות בביוב חוזרות ונשנות, חייבים לבצע צילום קווי ביוב. זאת כדי לגלות את המקור למצב הבעייתי. מדובר בפרוצדורה די יקרה, אשר מחייבת סיבים אופטיים מסוימים, ביחד עם מצלמה יקרה. ובל נשכח, כי יש לפנות לבעל מקצוע עם מוניטין בלבד. לא כל מאתר נזילות או שרברב יכולים לבצע בשבילכם את העבודה. אומנם סביר להניח שתהיה ברשותם מצלמה תרמית, אבל לאו דווקא מצלמה עם סיבים אופטיים. מה שדורש מכם לברר כבר בשיחה הראשונית, באם יש להם את הציוד הנדרש.

מה אפשר לגלות על ידי צילום קווי ביוב?

ניתן לגלות המון בעיות, כאשר מזמינים בעל מקצוע, לשם ביצוע צילום קווי ביוב. חלקן בעיות קלות, וחלקן בעיות הרות גורל. כך או כך, כדאי שתדעו את האפשרויות הבולטות מכולן. והנה הן לפניכם –

  • צילום על ידי מצלמה מיוחדת של קווי הביוב מגלה שורשים. מדובר אודות שורשים שנכנסו לתוך הצנרת, מכיוון שהייתה התקנה שאינה מיטבית של מערכת הביוב.
  • מתבקש לבצע צילום של קווי הביוב כאשר גוף או חפץ כל שהוא נתקע בתוך הצנרת. הם אלו אשר מפריעים למים לזרום בצורה תקינה. אשר בהכרח עשויים להסב לכדי סתימות. לרבות – מתכת או אבן.
  • נדרש צילום בתוך קווי ביוב כאשר בצנרת יש שיפוע הפוך, או לחלופין שיפוע ניטרלי. כשזה מתרחש, המים מתקשים בזרימה לעבר הכיוון הרצוי. מדובר על תרחיש שמחייב, סביר להניח, להחליף את כל הצנרת הביתית.

מתי נדרש צילום קווי ביוב?

יש כל מיני מצבים, אשר מחייבים צילום קווי ביוב. בשל אילוצים טכניים, לא נוכל להביא את כולם כעת. אבל בחרנו את האקוטיים ביותר. כלעיל –

  • נדרש צילום של קווי הביוב כאשר הצנרת "כבר ידעה ימים טובים מאלו". כאשר הצנרת כבר ישנה מדי, הינה עשויה לייצר המון בעיות במערכת הביוב. כל זה בלי האפשרות לעקוב אחרי המיקום המדויק שלהן. זה בדיוק הזמן להשתמש בטכנולוגיה במיטבה. בצילום טכנולוגי מתקדם של קווי ביוב. עסקינן אודות כלי אפקטיבי ביותר, אשר מאתר את מקור הנזילה. כמו גם מטפל בה.
  • כאשר מזיק "הלך לעולמו" בביוב, ונוצרה בו סתימה. אומנם כולם יודעים על מקקים שמבקרים חדשות לבקרים בביוב, אך הם לא היחידים. לביוב עשויים להגיע גם נחשים, עכברים, או חולדות. לא משנה מדוע הם מתו במערכת הביוב, הם בוודאי יסבו לכדי סתימה בביוב. על ידי הצילום של קווי הביוב אפשר, בלי כל בעיה, למצוא את המיקום של הפגרים, ולהוציא אותם מיד מחוץ למערכת הביוב.